top of page

PŘÍPRAVA NA KOJENÍ

Kojení je dokonalé. Představuje úžasný nástroj, který vám pomůže sladit se s děťátkem, lépe mu porozumět a přirozeně uspokojit jeho potřeby.

JAK SE PŘIPRAVIT NA KOJENÍ?

 

  •  Kojení není věda. Je to přirozený proces. Máme ho hluboko v sobě uložený a je jen potřeba jej oživit. Cest existuje velké množství a jednou z nich je i tato příprava.

  • Aby Vám šlo kojení od začátku hladce, je dobré přistoupit k němu s důvěrou v sebe samu a Vaše miminko. Doplnit jej klidem, trpělivostí, podporou od blízkých lidí a kvalitními informacemi.

 

  • Tento soubor kompetencí Vám umožní se v danou chvíli rozhodnout, co je pro Vás a Vaše dítě nejlepší.

 

  • Nemám v úmyslu Vás zahltit informacemi, nekompromisními pravdami a jedinými správnými řešeními.

 

  • Chci Vám ukázat možnosti, podpořit ve Vašich kompetencích, nabídnout praktické rady a poznatky z každodenní praxe, předložit kvalitní zdroje informací.

O co se s Vámi chci podělit?

♥ Jak zajistit co nejhladší začátek kojení. Co je samopřisátí a jak probíhá bonding.  ♥ Co dělat, když se miminko nepřisaje po porodu. Jak podpořit laktaci. ♥ Jak miminko přiložit k prsu. Jak vypadá ideální přisátí a jak jej docílit. Jaké jsou efektivní polohy pro kojení, jejich výhody. Praktický nácvik. ♥ Co přesně znamená kontakt kůže na kůži, kdy, kde a jak jej praktikovat. ♥ Jak často bych měla své miminko kojit? Mám střídat prsa? Jak poznám, že mé dítě pije a moje mléko mu stačí. ♥ Mám své dítko na kojení budit? Mám jej vždy nechat odříhnout? Je vhodné už malá miminka nosit v šátku či nosítku? Jak nejlépe dítko uspat. ♥ Jaké jsou nejčastější potíže s kojením? Jak je rozpoznat, předcházet jim a řešit je. ♥ Jak ošetřovat prsa a bradavky. Jak na bolest u kojení? ♥ Ukáži Vám, jak odstříkávat/odsávat mateřské mléko, dozvíte se, jak ho uchovávat i jak jej můžete miminku podat. ♥ Jaké jsou nejrozšířenější mýty o kojení a nejčastější „škodlivé rady“? ♥ Můžu jíst při kojení vše, či mám vynechat nějaké potraviny? ♥ Jak je to s kojením po císařském řezu či předčasném porodu.  ♥ Jaké rutinní postupy čekat na odd. šestinedělí v porodnici? A jakou optikou na ně lze nahlížet.  ♥ Jaké jsou přirozené potřeby miminek a jak je uspokojit. Jaká spánková specifika mají miminka. Proč mé dítko pláče? Jakou výbavičku pro miminko pořídit? ♥ Buďte připravená na šestinedělí. Co od prvních týdnů po porodu očekávat? Co ideálně dělat a čemu se naopak vyhnout? ♥ Kde, kdy a jak hledat podporu, pokud by všechno nešlo úplně hladce.

Pro koho je užitečná příprava na kojení?

♥ Čekáte své první miminko a potřebujete získat kvalitní a praktické informace, o které se budete moci po porodu opřít. ♥ Jste už máma, ale kojení s prvním dítkem neproběhlo k vaší spokojenosti. Potřebujete si doplnit a ukotvit informace, které jste doteď získala. ♥ Čekáte jedno či více dětí, chcete jasné odpovědi na své konkrétní otázky v kombinaci se svojí specifickou situací. ♥ Čekáte dvojčata, jdete na plánovaný císařský řez, máte obavu, že by se miminko mohlo narodit předčasně. Chcete probrat podrobně a prakticky jednotlivé situace a nechat si poradit konkrétní řešení.

Co je ještě dobré vědět...

♥ Předporodní přípravu na kojení je možné absolvovat kdykoli v průběhu těhotenství. Záleží na Vás, jakým způsobem pracujete s informacemi. Mě osobně přijde nejefektivnější zaměřit se na téma kojení až ve třetím trimestru, klidně měsíc, dva, před plánovaným termínem porodu. Získané poznatky budete mít čerstvě v paměti.​​ ♥ Přípravu na kojení v těhotenství poskytuji jak individuální (u Vás/u mě doma), tak skupinovou. V případě, že není níže vypsaný termín skupinové přípravy na kojení, prosím obraťte se na mě s dotazem a domluvíme se. ♥ Mé služby, tedy laktační poradenství i přípravu na kojení, si můžete nechat proplatit u své zdravotní pojišťovny.    ♥ V případě zájmu, a pro více informací, se prosím přihlaste pomocí mého kontaktního formuláře zde na webu. Do předmětu napište “Příprava na kojení”.

CENA 1 500,- KČ

plus náklady na dopravu

​​Budu se těšit na setkání s Vámi.

jana-krizova-hlavni.jpg

JANA KŘÍŽOVÁ

⇢ Dula
⇢ Laktační poradkyně
⇢ Máma ♥♡
• • •
↟ Milovnice chutí, vůní a barev. Života.↡
• • •

Jsem certifikovanou poradkyní Mamila.sk, prošla jsem kurzem Přirozeného kojení, mnoha dalšími přednáškami a workshopy. Stále se jako poradkyně vzdělávám i učím.  

U každého poradenství jsou maximálně respektovány přání a potřeby Vás a Vašeho dítěte. Je to Vaše jedinečná cesta a příběh. Já se v tu chvíli pokusím Vás pochopit. Pomoci. Ukázat a představit Vám možnosti, které mi v dané chvíli a situaci přijdou nejlepším/nejefektivnějším řešením.

MIMI RUKA.png
TEHOTNá TORZO.png
volno 1.png
mamilask 800.png
volno 1.png
bottom of page