top of page

O MNĚ

2.jpg
Image by Autumn Mott Rodeheaver
MOJE CESTA K  DULE A LAKTAČNÍ  PORADKYNI

Respekt, podpora, důvěra ve vlastní schopnosti, individuální přístup, objektivní informace, čas.  Toto mi v průběhu mých dvou „bezproblémových“ těhotenství, porodů a poporodních období chybělo v klasické lékařské péči nejvíce. 

 

Přestože jsem měla plnou podporu mého muže i rodiny, dostavoval se často pocit neklidu a nejistoty, zda to, co se se mnou odehrává po fyzické i psychické stránce, je ještě “v pořádku”. 

 

Odpovědi jsem hledala v knihách, diskuzích, na předporodních kurzech, u kamarádek. Navíc porod, kojení i starost o dítě jsou přece přirozená záležitost. Neměla bych se znepokojovat.

 

Nebylo to úplně nejpřirozenější, bezproblémové a zalité sluncem.  Narodily se mi dvě zdravé děti, měla jsem několik stehů, pár jizev na duši, lehce pošramocenou sebeúctu. A přestože mám skvělého podporujícího muže, nestačilo to. Potřebovala jsem v těchto nových a neznámých životních situacích uklidnit, sdílet pocity i obavy,  opřít se o někoho, kdo to již zažil, poradí, pomůže, neobtěžuje ho to.

 

Když se zpětně dívám na ty zraňující situace, jejich společným jmenovatelem byl strach, nejistota, nedostatek informací a podpory. Strach, že zvolím špatně a bude to mít fatální následky. Nejistota pramenící z toho, že jsem v této situaci poprvé. Absence kvalitních informací, které mi umožní se pro danou chvíli nejlépe rozhodnout. Podpora a důvěra v mé rozhodnutí.

 

Proto jsem se stala dulou a laktační poradkyní. Cítím potřebu doplnit chybějící článek řetězu v předporodní a poporodní péči v ČR. Chtěla bych, aby nastávající rodiče měli možnost být v péči osoby, která vyslechne jejich představy a přání. Pokusí se zmírnit strachy a nabídne maximum dostupných informací pro vědomé rozhodnutí. Povzbudí v tom, že nejlépe vědí, co je dobré pro ně a jejich dítě.  

Zvládnete to vše bez duly či LP? Jistě. Máte pocit, že s ní po boku to zvládnete ve větší pohodě? Pokud ano, prosím, dopřejte si to. 

 

Každý den od počátku mateřství je protkán množstvím malých i velkých rozhodnutí. Je skvělé je dělat (sebe)vědomě, s důvěrou, bez strachu.

 

Ráda se na této cestě stanu vaší podporou.

jana-krizova-hlavni.jpg

JANA KŘÍŽOVÁ

⇢ Dula
⇢ Laktační poradkyně
⇢ Máma ♥♡
• • •
↟ Milovnice chutí, vůní a barev. Života.↡
• • •

Jsem certifikovanou poradkyní Mamila.sk, prošla jsem kurzem Přirozeného kojení, mnoha dalšími přednáškami a workshopy. Stále se jako poradkyně vzdělávám i učím.  

U každého poradenství jsou maximálně respektovány přání a potřeby Vás a Vašeho dítěte. Je to Vaše jedinečná cesta a příběh. Já se v tu chvíli pokusím Vás pochopit. Pomoci. Ukázat a představit Vám možnosti, které mi v dané chvíli a situaci přijdou nejlepším/nejefektivnějším řešením.

bottom of page