top of page
mateřství
CO MŮŽETE OD SPOLUPRÁCE SE MNOU OČEKÁVAT?

SEZNAMOVACÍ SCHŮZKA

 

♥ V rámci seznamovací schůzky se můžete doptat na vše, co Vás zajímá ohledně spolupráce. Schůzka je opravdu nezávazná. Prostě zjistíme, jestli si lidsky sedíme. Za mě je to jedna z nejdůležitějších věcí.

♥  Ujasníte si, jestli doprovod chcete a v jaké podobě. Mohu Vám pomoci rozklíčovat, jestli je pro Vás vhodnější doprovod duly, nebo porodní asistentky. Každé má své pro a proti. Pokud nevíte, který balíček je pro Vás optimální, můžeme probrat Vaše očekávání, nastavení a možnosti. Vím, že není možné si službu duly dopředu osahat či vyzkoušet ..Proto se ptejte. 

Na vše, co Vás bude zajímat, ať už se jedná o cenu, styl práce, zkušenosti, techniky….

         
PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVA

 

♥ Domluvíme – li se na spolupráci, tak v rámci následujících dvou předporodních schůzek probereme vše, co Vás zajímá o Vašem těhotenství, porodu a šestinedělí. Jaká vyšetření se podstupují v těhotenství, jejich benefity a rizika. Jak to bude probíhat v porodnici, přijedu-li s rozběhlým porodem. Co očekávat od šestinedělí? Jaká výbava je pro miminko potřeba. Co s sebou do porodnice. Projdeme spolu fyziologii porodu. Podělím se s Vámi o zkušenosti z doprovodů v jednotlivých porodnicích (Obilňák, Bohunice, Milosrdní, Vyškov), abyste měla možnost zvolit si pro Vás to nejlepší místo k porodu. Budete-li chtít, sestavíme spolu porodní přání.


♥ Naučím Vás pracovat s technikami, které uvolní oblast pánve a dávají tak miminku šanci na optimální polohu již v těhotenství (rebozo a Spining babies).  Budu se zajímat o Vaše pocity spojené s těhotenstvím, porodem a mateřstvím. Ať už bude převládat radost, těšení se, respekt, obavy či strachy, vše společně projdeme. Zkusíme se na to podívat a případně zpracovat.

POHOTOVOST


♥ V rámci pohotovosti mě můžete kdykoli kontaktovat a probrat, co se právě děje/jak se cítíte. Ráda uslyším, jak probíhají kontroly v porodnici i to, jak celý proces vnímáte. V případě jakýchkoli nabízených zásahů ze strany lékařů Vám vysvětlím, o jaký druh intervence se jedná. Proberu s Vámi benefity a rizika, ať se můžete v klidu informovaně rozhodnout, která cesta je pro Vás a Vaše miminko nejlepší. Typicky se na mě ženy obrací s nabízeným vyvoláváním porodu „po termínu“. Vždy spolu probereme všechny alternativy, ať pochopíte, co jednotlivé zákroky znamenají a chcete-li je podstoupit. Jsem 24 h na telefonu, připravena přijet k Vašemu začínajícímu porodu.

 

POROD
 

♥ Když se začne rozbíhat porod jsem na telefonu a dle toho, jak se momentálně cítíte, přijíždím k Vám domů či do porodnice. Pokud budete chtít zůstat co nejdéle doma, a tento prostor pro Vás bude bezpečný, budu tam s Vámi, nabídnu masáž, možné polohy, úlevu od bolesti, práci s rebozem, aromaterapii. Pokusím se vytvořit ideální podmínky a atmosféru pro průběh porodu. Teplo, tmu, ticho či tichou, klidnou hudbu. Budu tam, abych Vás podpořila, podržela, rozpustila Vaše strachy, obavy a nejistoty, které se mohou objevit. Ze zkušenosti s Vámi mohu sdílet, jestli toto je u porodu běžné či nikoli, což Vám též může pomoci vyhodnotit situaci.


♥  V případě, že se bezpečněji budete cítit v porodnici, totéž Vám samozřejmě nabídnu i tam. Mohu pomoci při komunikaci se zdravotnickým personálem. Pokusím se o to, abyste pochopila vše, co se v dané situaci děje a co je Vám nabízeno. Co se může stát, pokud nabízené řešení přijmete, odmítnete, odložíte, prostě s ním počkáte. Budu za všech okolností na Vaší straně. Jsem tam pro Vás, vašeho partnera, Vaši rodinu. Na konci porodu Vám pomohu najít nejvhodnější polohu pro příchod miminka na svět. Nahřívám hráz. Jsem zde po celou dobu s Vám, nikam nechodím, neobíhám, soustředím se jen na Vás a Vaše potřeby a přání.


♥ Po narození miminka jsem Vám plně k dispozici, budete-li chtít. Ráda Vás vyfotím, nastíním, co se bude dít dále, pomohu s přiložením miminka k prsu… V průběhu Vašeho pobytu v porodnici jsem na telefonu a vyskytne- li se nějaký problém, kdykoli mi opět můžete zavolat a probrat se mnou vše potřebné.

 

POPORODNÍ NÁVŠTĚVA


♥ Na následné poporodní návštěvě probereme vše, co by Vás mohlo zajímat ohledně Vás a miminka. Nejčastěji si znovu projdeme porod. Doplním Vám střípky, které jste v dané situaci nevnímala, ukotvím časově, proberu s Vámi vše, co je pro Vás důležité.  Pomohu s kojením. Pomohu s péčí o miminko. Moc ráda zodpovím ty desítky otázek, které s příchodem nového člena rodiny vyvstanou.
 

Těhotná žena v přírodě

♥ SEZNAMOVACÍ SCHŮZKA V rámci seznamovací schůzky se můžete doptat na vše, co Vás zajímá ohledně spolupráce. Schůzka je opravdu nezávazná. Prostě zjistíme, jestli si lidsky sedíme. Za mě je to jedna z nejdůležitějších věcí. Ujasníte si, jestli doprovod chcete a v jaké podobě. Mohu Vám pomoci rozklíčovat, jestli je pro Vás vhodnější doprovod duly, nebo porodní asistentky. Každé má své pro a proti. Pokud nevíte, který balíček je pro Vás optimální, můžeme probrat Vaše očekávání, nastavení a možnosti. Vím, že není možné si službu duly dopředu osahat či vyzkoušet ...  Proto se ptejte. Na vše, co Vás bude zajímat, ať už se jedná o cenu, styl práce, zkušenosti, techniky….

♥ PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVA Domluvíme – li se na spolupráci, tak v rámci následujících dvou předporodních schůzek probereme vše, co Vás zajímá o Vašem těhotenství, porodu a šestinedělí. Jaká vyšetření se podstupují v těhotenství, jejich benefity a rizika. Jak to bude probíhat v porodnici, přijedu-li s rozběhlým porodem. Co očekávat od šestinedělí? Jaká výbava je pro miminko potřeba. Co s sebou do porodnice. Projdeme spolu fyziologii porodu. Podělím se s Vámi o zkušenosti z doprovodů v jednotlivých porodnicích (Obilňák, Bohunice, Milosrdní, Vyškov), abyste měla možnost zvolit si pro Vás to nejlepší místo k porodu. Budete-li chtít, sestavíme spolu porodní přání. Naučím Vás pracovat s technikami, které uvolní oblast pánve a dávají tak miminku šanci na optimální polohu již v těhotenství (rebozo a Spining babies).   Budu se zajímat o Vaše pocity spojené s těhotenstvím, porodem a mateřstvím. Ať už bude převládat radost, těšení se, respekt, obavy či strachy, vše společně projdeme. Zkusíme se na to podívat a případně zpracovat.

♥ POHOTOVOST V rámci pohotovosti mě můžete kdykoli kontaktovat a probrat, co se právě děje/jak se cítíte. Ráda uslyším, jak probíhají kontroly v porodnici i to, jak celý proces vnímáte. V případě jakýchkoli nabízených zásahů ze strany lékařů Vám vysvětlím, o jaký druh intervence se jedná. Proberu s Vámi benefity a rizika, ať se můžete v klidu informovaně rozhodnout, která cesta je pro Vás a Vaše miminko nejlepší. Typicky se na mě ženy obrací s nabízeným vyvoláváním porodu „po termínu“. Vždy spolu probereme všechny alternativy, ať pochopíte, co jednotlivé zákroky znamenají a chcete-li je podstoupit. Jsem 24 h na telefonu, připravena přijet k Vašemu začínajícímu porodu.

♥ POROD Když se začne rozbíhat porod jsem na telefonu a dle toho, jak se momentálně cítíte, přijíždím k Vám domů či do porodnice. Pokud budete chtít zůstat co nejdéle doma, a tento prostor pro Vás bude bezpečný, budu tam s Vámi, nabídnu masáž, možné polohy, úlevu od bolesti, práci s rebozem, aromaterapii. Pokusím se vytvořit ideální podmínky a atmosféru pro průběh porodu. Teplo, tmu, ticho či tichou, klidnou hudbu. Budu tam, abych Vás podpořila, podržela, rozpustila Vaše strachy, obavy a nejistoty, které se mohou objevit. Ze zkušenosti s Vámi mohu sdílet, jestli toto je u porodu běžné či nikoli, což Vám též může pomoci vyhodnotit situaci. V případě, že se bezpečněji budete cítit v porodnici, totéž Vám samozřejmě nabídnu i tam. Mohu pomoci při komunikaci se zdravotnickým personálem. Pokusím se o to, abyste pochopila vše, co se v dané situaci děje a co je Vám nabízeno. Co se může stát, pokud nabízené řešení přijmete, odmítnete, odložíte, prostě s ním počkáte. Budu za všech okolností na Vaší straně. Jsem tam pro Vás, vašeho partnera, Vaši rodinu. Na konci porodu Vám pomohu najít nejvhodnější polohu pro příchod miminka na svět. Nahřívám hráz. Jsem zde po celou dobu s Vám, nikam nechodím, neobíhám, soustředím se jen na Vás a Vaše potřeby a přání.

♥ PO PORODU Po narození miminka jsem Vám plně k dispozici, budete-li chtít. Ráda Vás vyfotím, nastíním, co se bude dít dále, pomohu s přiložením miminka k prsu… V průběhu Vašeho pobytu v porodnici jsem na telefonu a vyskytne- li se nějaký problém, kdykoli mi opět můžete zavolat a probrat se mnou vše potřebné.

♥ POPORODNÍ NÁVŠTĚVA Na následné poporodní návštěvě probereme vše, co by Vás mohlo zajímat ohledně Vás a miminka. Nejčastěji si znovu projdeme porod. Doplním Vám střípky, které jste v dané situaci nevnímala, ukotvím časově, proberu s Vámi vše, co je pro Vás důležité.  Pomohu s kojením. Pomohu s péčí o miminko. Moc ráda zodpovím ty desítky otázek, které s příchodem nového člena rodiny vyvstanou.

bottom of page